Strona główna
Pracownia Rentgenowska XMED Sp. z o.o.
Pracownia Rentgenowska XMED Sp. z o.o.

Pracownia Rentgenowska XMED Sp. z o.o.

41-705, Ruda Śląska, Szpaków 33

W jakich przypadkach lekarze zalecają rentgen kręgosłupa na Śląsku?

Odpowiednio wczesna diagnoza pozwala na zastosowanie terapii, dzięki której pacjent ma szanse odzyskać zdrowie. Często wykonuje się w tym celu naświetlanie promieniami. Tego rodzaju metoda badania pozwala na identyfikację nieprawidłowości, jakie nie ujawniają się bez pracy z urządzeniem radiacyjnym.

Urazy poszczególnych kręgów lub całego rdzenia kręgowego mogą być następstwem wypadków, niewłaściwego trybu życia lub rozwoju utajonej choroby. W wyeliminowaniu fałszywych podejrzeń i określeniu, co naprawdę dolega pacjentowi pomoże rentgen kręgosłupa. Na Śląsku badanie można wykonać w Pracowni Rentgenowskiej XMed Sp.z.o.o, mieszczącej się przy ul. Szpaków w Rudzie Śląskiej. Otrzymane w ich wyniku zdjęcia będą następnie stanowiły znakomity materiał dla ortopedy lub innego specjalisty, dopomagając w zidentyfikowaniu wad postawy, źródła bólu, zwyrodnienia, urazu. 

Procedura związana z użyciem aparatury rentgenowskiej jest nieskomplikowana i nie zabiera wiele czasu. Wykonuje się ją w pozycji stojącej lub leżącej. Charakteryzuje się m.in. tym, że jest bezinwazyjna i bezbolesna. Biorąc pod uwagę, że coraz więcej Europejczyków i mieszkańców krajów wysokorozwiniętych uskarża się na dolegliwości związane z bólem pleców, jest zupełnie zrozumiałe, że badania rentgenem stanowią całkiem spory procent wszystkich tych, na jakie lekarze kierują swoich pacjentów. Jak w przypadku większości wizyt w gabinetach lekarskich, tak i ta w zakładzie badań rentgenowskich wymaga odpowiedniego przygotowania. Osoby, które się na nie udają powinny pamięrać o tym, aby zachować ścisłą wstrzemięźliwość w przyjmowaniu pokarmów i napojów do sześciu godzin przed wizytą w pracowni.

Podobnie jak regularne picie kawy - mimo zagrożeń dla zdrowia, jakie powoduje nadużycie kofeiny - poprawia pracę wielu narządów, analogicznie wystawianie się na bezpieczne dawki promieniowania może przynosić pewne korzyści. Należy do nich mniejsze ryzyko niezdiagnozowania w porę specyficznych chorób, zwłaszcza układu kostnego. Natomiast z niektórych opracowań popularnonaukowych można dowiedzieć się, iż zaobserwowano, jakoby zbyt częste wykonywanie badań prowadziło do takich anomalii jak fluorescencja somatyczna nocą czy nawet rozwój zdolności paranormalnych u osób, które wcześniej ich nie wykazywały. Są to jednak tzw. urban legends.

Copyright 2025 Bj2015.pl - wszelkie prawa zastrzeżone