NIP
Adres Plac Wiosny Ludów 2
Miejscowość Poznań
Kod pocztowy 61-831
Telefon 61 884 20 10

Opis:

Coraz więcej osób jest posiadaczem własnych czterech kółek. Mówi się, że niemal połowa Polaków ma prawo jazdy. To wszystko oznaka postępu, który jednak przynosi nam efekty w postaci mocno zakorkowanych miast. Z tym problemem boryka się również Poznań, który podejmuje inwestycje drogowe tak, aby życie w Poznaniu stało się wygodniejsze, bardziej komfortowe i nowoczesne.

Tak jak wiele innych miast chce inwestować w rozwój linii tramwajowych. W przypadku dużych miast często jednym pewnym środkiem lokomocji staje się autobus lub tramwaj. To one mają pierwszeństwo przed samochodami, które również poruszają się na drogach. Dlatego też kierunek rozwoju komunikacji miejskiej wydaje się wielce uzasadniony.

Potrzeba jednak dobrego planu, by móc zamierzenia wcielać w życie. Nie da się ukryć, że przejazd zakorkowanymi ulicami w godzinach szczytu staje się również mocno utrudniony dla pojazdów uprzywilejowanych. Dlatego też zasadne jest, by poszukiwać rozwiązań, które mogłyby Poznań odkorkować, a mieszkańcom pozwolić normalnie się poruszać.

W przypadku Naramowic należałoby podjąć działania już teraz. To tam godziny szczytu zarówno porannego, jak i popołudniowego stają się nie do zniesienia dla mieszkańców. Nawet ci, którzy decydują się na poruszanie się autobusem miejskim, poruszają się w niezwykle ślimaczym tempie. Zdarza się, że odcinek przystanek-przystanek pokonywany jest nawet w dwadzieścia minut. To stanowczo za dużo, by można mówić o wygodzie czy komforcie. Dlatego tak ważne jest, by podjęte działania pozwoliły mieszkańcom Naramowic spokojnie jechać do i z pracy.

Tutaj rozwiązaniem ma być nowa linia tramwajowa. Pierwszy etap prac ma obejmować od pętli "Wilczak" do "Błażeja" Kolejny etap zaś ma wytyczyć nową trasę od skrzyżowania Garbary/Estkowskiego do pętli "Wilczak". W sumie ma pojawić się kilkanaście nowych przystanków tramwajowych.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dokładnie ma przebiegać nowa linia tramwajowa, to odwiedź stronę tramwajnaramowice.pl i spójrz na dostępne tam mapy Poznania.

Data dodania: 2018-11-14

Opinie o firmie TRAMWAJ NA NARAMOWICE


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


TDM Tarasy drewniane Dorota Maciejewska, Krzysztof Maciejewski Spółka cywilna

ul. Żwirowa11

Pszczew

WIĘCEJ

NAWROCKI GROUP Sp. z o.o.

ul. Czarnkowska7

Poznań

WIĘCEJ

Kaskada Hotel&Restauracja

ul. Międzyzdrojska37

Poznań

WIĘCEJ