NIP
Adres - -
Miejscowość Gdańsk
Kod pocztowy --
Telefon

Opis:

Prowadzenie firmy może przybrać różne formy. Jedną z form prowadzenia działalności gospodarczej jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Tak jak w przypadku każdego przedsiębiorstwa ważne jest, by na bieżąco sprawdzać budżet spółki. Ważne jest, by zadbać także o terminowe płacenie podatków.

Czasami zdarza się, że spółka z oo jest podwójnie opodatkowana. Warto w takiej sytuacji poradzić się doświadczonego prawnika, który pomoże uniknąć nam podwójnego opodatkowania. Spółka z oo jest atrakcyjną formą prowadzenia działalności gospodarczej z racji tego, że coraz częściej mamy do czynienia ze wzrostem kosztów ZUS. Nawet mali przedsiębiorcy tacy jak freelancerzy nieraz zastanawiają się, czy nie warto byłoby założyć np. spółki z oo. Warto jednak podjąć pewne działania, by nie tylko nie płacić dwa razy podatku, ale także by prowadzenie spółki było bardziej opłacalne.

W przypadku osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, firma ma jednego właściciela i tylko jedna osoba jest zobowiązania do płacenia podatków. Każda osoba ma konto bankowe, z którego płaci wymagane podatki.

Kiedy decydujemy się na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, wówczas firma nie jest jednoosobowym bytem. Zwykle właścicielem jej jest więcej niż jeden właściciel, a to powoduje, że nieraz dochodzi do galimatiasu podatkowego. Każda spółka z oo musi mieć własny NIP i nie może być to żaden z NIP-ów wykorzystywanych do tej pory przez naszego wspólnika.

Jeśli spółka przynosi dochód, wówczas pieniądze są księgowane na koncie spółki z oo. Zanim pieniądze trafią do wspólników, konieczne jest wpłacenie dywidendy. Nie da się ukryć, że sporo zamieszania może wywołać spółka z oo. Podwójne podatki to problem wielu przedsiębiorców, dlatego dobrze jest poradzić się osoby specjalizującej się w polskim prawie. Na podatkiwspolce.pl znajdziesz informację o jednej z firm, która pomaga przedsiębiorcom odpowiednio naliczać podatki. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy, wybierz się do osoby, która może Ci w tym pomóc.

Data dodania: 2018-11-14

Opinie o firmie Podatkiwspolce.pl


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Dnia 2018-07-12 11:29:14 Przemysław Borek napisał:
Firma znająca się na rzeczy - chyba najlepsi w swojej dziedzinie. Osiągnąłem zamierzony cel, polecam
Ocena: 3

Firmy w okolicy


MKM Paintball

ul. Norwida17a

Wejherowo

WIĘCEJ

Stomatolog Tomasz Dzwonkowski

ul. Jana Kilińskiego12D

Tczew

WIĘCEJ

APE-LP

ul. Wały Piastowskie1

Gdańsk

WIĘCEJ