NIP 9562220786
Adres Szewska 2
Miejscowość Toruń
Kod pocztowy 87-100
Telefon 781 939 654

Opis:

Rozwody w Toruniu stają się coraz powszechniejsze. Niektórzy za to obarczają współczesny styl życia, który akceptuje egoistyczne postawy i nastawienie na pieniądze. W wielu jednak wypadkach pomimo podejmowanych prób nie udaje się naprawić życia małżeńskiego. W takiej sytuacji rozwód jest ostatecznym rozwiązaniem. Niemniej jednak wiąże się z dość trudnymi emocjami, dlatego też warto mieć przy sobie na czas jego trwania bliskich, przyjaciół czy też adwokata.

Warto na wstępie przemyśleć kwestię, czy chce się walczyć o orzekanie o winie czy też nie. Trzeba pamiętać, że w sytuacji, kiedy sąd ma orzec, kto ponosi winę za rozpad małżeństwa, wówczas proces rozwodowy będzie się przedłużał. Jeśli wolisz uniknąć wielokrotnego stawiania się w sądzie, to może dobrym rozwiązaniem byłoby zrezygnowanie z orzekania o winie? Może to Ci również zaoszczędzić wielu nerwowych i trudnych sytuacji. Dla tych, którzy chcą tzw. szybkiego rozwodu, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie rozwód bez orzekania o winie.

Ci, którzy nigdy nie pisali pozwu rozwodowego, powinni zapoznać się z zasadami sporządzania takich pism. Dobry adwokat może Ci pomóc przygotować taki dokument. Ważne jest, by dokładnie opisać, że doszło do rozkładu życia małżeńskiego. Należy dobrze uzasadnić, co jest przyczyną rozwodu. Ważne, żeby przyczyny nie były błahe, ponieważ nie zostaną one uznane przez sąd. Konieczne jest dokładne opisanie sytuacji tak, aby sąd nie miał wątpliwości, że wpłynięcie pozwu o rozwód miało poważne podwaliny.

Wiele wspólnie spędzonych lat oznacza, że ma się często wspólne kredyty, nieruchomości i firmy. Warto w późniejszym etapie zastanowić się, z czego można zrezygnować, a na czym Ci najbardziej zależy. Jeśli do tej pory nigdy nie lubiłeś wyjeżdżać na wieś, to czy warto bić się o domek za miastem? Największą jednak kością niezgody w wielu wypadkach jest opieka nad dziećmi. Warto jednak wcześniej przegadać sprawę, z kim dzieci będą mieszkały.

Na duracz-zalecka.pl możesz przeczytać, jak adwokat może Ci pomóc przy rozwodzie.

 

Data dodania: 2018-11-14

Opinie o firmie Kancelaria Adwokacja Izabela Duracz-Załęcka


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Amer Event

ul. Szymborska53

Inowrocław

WIĘCEJ