NIP
Adres Warszowicka 8a
Miejscowość Żory
Kod pocztowy 44-244
Telefon 32 49 48 108

Opis:

Wielu użytkowników zastanawia się, jak usunąć twardość wody. Może być ona bowiem niebezpieczna dla działających urządzeń, a w skrajnych przypadkach dla ludzkiego zdrowia. Wszystkich szczegółów w tym zakresie dostarczy strona enfoss.eu. Generalnie twardość dzielimy na węglanową i niewęglanową, która składa się na ogólną. Ta pierwsza nazywana jest przemijającą, natomiast druga – trwałą. Powodem nazewnictwa jest to, że czasem sama twardość zanika w trakcie gotowania wody. Osadza się ona wtedy na ściankach naczynia. Niestety, tak prosto nie jest w przypadku twardości niewęglanowej. Wtedy konieczne jest zastosowanie zmiękczacza lub odwróconej osmozy. Powodem takiego zjawiska jest osadzanie się: krzemianów wapnia, magnezu, chlorków, siarczanów oraz azotanów.

 

W przemyśle proces zmiękczania wody jest praktycznie nieodzowny, ponieważ twardość może prowadzić do sporych spustoszeń. W większości chodzi o wytrzymałość urządzeń mechanicznych, które przecież powinny funkcjonować przez określony czas. Samo zmiękczanie można przeprowadzić na kilka sposobów. Do najpopularniejszych należą:

 

  • Destylacja – czyli początkowe doprowadzenie do wrzenia, a następnie skroplenia wody. Ta metoda usuwa praktycznie wszystkie zanieczyszczenia, ale wymaga dużej ilości energii. Dlatego jest dość rzadko używana w przemyśle.
  • Zmiękczanie na żywicy jonowymiennej – polega na wymianie jonów wapnia i magnezu na jony sodu. Poprzez taką wymianę powstaje wodorotlenek sodu, substancja która w pewnych okolicznościach może stanowić zagrożenie. Jest to jednak metoda tania i dość funkcjonalna, dlatego tym samym chętnie stosowana przez różne przedsiębiorstwa.
  • Odwrócona osmoza – jest to bardzo skuteczna opcja, ponieważ oprócz usuwania wszystkich zanieczyszczeń likwiduje też twardość wody. W efekcie pozwala na uzyskanie całkowitej czystości. Nowoczesne stacje, w przypadku tego rozwiązania, są praktycznie w pełni automatyczne, dlatego ich obsługa nie wymaga wiele wysiłku. Trzeba jedynie pamiętać o okresowej wymianie filtrów.

 

Data dodania: 2019-06-15

Opinie o firmie ENFOSS Polska


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Iluzjonista Konrad Mościński

ul. Jana Kiepury25

Sosnowiec

WIĘCEJ

Foto Kreatywni

ul. Aleja Najświętszej Maryi Panny3

Częstochowa

WIĘCEJ

Hanipol f.h. Arkadiusz Hanik

ul. Szymanowskiego9b

Sosnowiec

WIĘCEJ

© Copyright 2019 | bj2015.pl