Jak donoszą statystyki sprzed kilku lat – blisko 9 milionów"/>


NIP 7781046198
Adres Ogrodowa 3
Miejscowość Poznań
Kod pocztowy 61-820
Telefon 602-233-222

Opis:

Jak donoszą statystyki sprzed kilku lat – blisko 9 milionów Polaków, czyli praktycznie co czwarty z nas, korzysta z protez zębowych. Ten smutny (choć nie dla pracowni protetycznych) stan rzeczy, wynika przede wszystkim z faktu, że jako społeczeństwo – nie wykazujemy zbyt dużej troski o codzienną higienę jamy ustnej, czyli mówiąc krótko: nie myjemy odpowiednio często zębów. Większość z Polaków myje je jedynie raz dziennie. Istnieje także całkiem spora grupa, która w ogóle tego nie robi – i nie są to bynajmniej osoby z marginesu społecznego.

Profesjonalne pracownie protetyczne można znaleźć przede wszystkim w większych ośrodkach miejskich – choćby w stolicy Wielkopolski. Jedną z nich jest na przykład pracownia protetyczna Technident z Poznania właśnie. Wśród oferowanych klientom rozwiązań znajdują się zarówno warianty, skierowane do osób z mniejszymi ubytkami – takie jak na przykład korony czy mosty, jak również opcje, z których korzystają głównie seniorzy – czyli protezy całkowite. Możemy wybierać spośród protez akrylowych, acetalowych lub szkieletowych.

Duża część z klientów decyduje się na pierwszy z wymienionych rodzajów protez. Do zalet akrylu należy fakt, że jest on łatwy w precyzyjnym formowaniu przez protetyka, należy do lekkich materiałów (co wydatnie zwiększa komfort korzystania) oraz jest stosunkowo trwały.

Kluczem do sukcesu na konkurencyjnym i coraz bardziej nasyconym rynku techniki protetycznej jest, między innymi, stałe inwestowanie w podnoszenie kwalifikacji pracowników – co mogą zapewnić na przykład organizowane cyklicznie konferencje naukowe dla specjalistów z branży, jak również uważne śledzenie fachowych wydawnictw – czasopism i ważniejszych pozycji książkowych.

Coraz częściej pracownie protetyczne, również te z Poznania, decydują się na wprowadzenie do oferty nowości, która rokuje jako najbardziej dynamicznie rozwijający się segment usług z tej gałęzi rynku, czyli implantów. Choć wciąż jest to rozwiązanie dla bardziej majętnych z nas, gdyż nawet za jeden implant trzeba słono zapłacić, ta dziedzina może pochwalić się dwucyfrowym wskaźnikiem wzrostu obrotów na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Data dodania: 2018-11-14

Opinie o firmie Dent Stomatologia Piotr Richter


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


TDM Tarasy drewniane Dorota Maciejewska, Krzysztof Maciejewski Spółka cywilna

ul. Żwirowa11

Pszczew

WIĘCEJ

NAWROCKI GROUP Sp. z o.o.

ul. Czarnkowska7

Poznań

WIĘCEJ

Kaskada Hotel&Restauracja

ul. Międzyzdrojska37

Poznań

WIĘCEJ